Co daje wytłumianie auta..

  szukane wyrażenia:   sciganie  -  boczkw
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Otóż kolejnym odbiorcą tego szczęścia stał się KeyJey a ja dzisiaj weryfikowałem jego wrażenia. Wykonał przede wszystkim wytłumienie przednich drzwi podwójną 2mm gąbka do paneli. Efekt... moje głośniki które mu oddałem, a grały u mnie średnio, w drzwiach wytłumionych zagrały o niebo lepiej.. Przede wszystkim dostały mocy no i basu!!!!
Powiem szczerze że zastanawiam się na ile jakośc dźwięku mojego zestawu wynika z głośnikow a na ile z dobrego wytłumienia. Po tym co usłyszałem u KeyJeya jestem w cięzkim szoku......
Każdemu polecam ten prosty i tani zabieg, niejednego może to solidnie zaskoczyć...
  
 
Jeśli chodzi o wyniki odsłuchu to z pewnością pierwsze skrzypce zawsze grają same głośniki, ich możliwości przenoszenia dźwięku. Na drugim miejscu plasuje się sprzęt - wzmacniacz itp.

Maćku, jeśli nie dokonałeś u siebie porównania przed i po zmianie głośników to z pewnością nic nie wywnioskujesz.
U ciebie na samych głośnikach z przodu zestaw gra dużo lepiej niż przed ich wymianą. Wedłu mojego ucha baza dźwięku jest bardziej szerokopasmowa. Pomijam zamontowane gwizdki. Jest coś podobnego jak u Lega tzn. słychać jakość i siłę odłuchiwanej muzyki bez przebarwień w miarę podgłaśniania.

Wytłumienie ścianek za głośnikiem to zawsze krok w kierunku polepszenia charakterystyki parametrów głośnika zwłaszcza w dolnym paśmie.

Jeśli ktoś kiedyś budował domowe zastawy głośnikowe w "trudnych czasach" to najlepiej to zrozumie.
  
 
Wyniki sa poprostu oszalamiajace...

P.S niech ktos z 2.0 sprawdzi czy u niego tez z tylu sa glosniki firmy ONKYO.

Bylem w szoku gdy na glosniku mialem napis DAEWOO a pod spodem ONKYO
  
 
ja mam 1.8 i tez sa onkyo co do wyciszenia jak jest podczas jazdy mnie najbardziej denerwuje szum dochodzacy wlasnie z okolic przednich drzwi.

Pozdrawiam
Wiktor
  
 
Cytat:
[...] mnie najbardziej denerwuje szum dochodzacy wlasnie z okolic przednich drzwi.


Powinieneś je zamknąć w trakcie jazdy


Sorki, tak mi coś do mózgu strzeliło
  
 
elita

Lusterka sa tak dziwnie zaprojektowane ze po przekorczeniu magicznej predkosci 90-100 km/h zaczynaja "szumiec" dosc mocno...

Albo wymienic lusterka albo muza glosniej..
  
 
KeyJey: a jak się wycisza te drzwi? tak byle jak wykłądam gąbkę gdzie popadnie?? A jak ściągnąć tapicerkę drzwi?
  
 
Cytat:
2003-05-07 09:33:06, plump pisze:
KeyJey: a jak się wycisza te drzwi? tak byle jak wykłądam gąbkę gdzie popadnie?? A jak ściągnąć tapicerkę drzwi?

Zdejmowanie boczków
  
 
Dodam tylko jeszcze iż porównanie dokonane było na sprzęcie i aucie KeyJey'a. Czyli słyszałem jak grały przed wytłumieniem a potem po.... efekt jak juz mówiłem oszałamiający..
  
 
No właśnie może jakiś opisik sposobu wytłumienia.??????

co gdzie wepchnąć.????
  
 
Jestem za !
  
 
odnośnik jak rozebrać jest... poniżej/powyżej (zależy jak posortowane) nie czytałem jeszcze ale wierzę, ze sensownie opisany, ale jak wytłumić? Ponawiam prośbę o opis
  
 
Krótko mówiąc trzeba jak najdokładniej ogacic boczek drzwi..... KeyJey dał dwie warstwy gąbki 2mm pod panele.. troche trudniej dociska się teraz tapicerke do blachy ale trzeba mieć w zapasie nowe spinki i nie powino byc problemów.
  
 
boczek?? czyli ta zdjeta czesc tapicerki czy blachy??
  
 
Cytat:
2003-05-07 14:53:10, Przemek-W pisze:
boczek?? czyli ta zdjeta czesc tapicerki czy blachy??



Wytłumiasz blachę !

Pod boczkiem. Możesz użyć też mat bitumicznych klejonych na ciepło. Są tanie i za wytłumienie 4 drzwi zapłacisz w materiałach około 100-150 zł
  
 
Pisząc "spinki" macie na myśli te metalowe elementy przybite do płyty tapicerki? Jeśli tak, to muszę kupić takowe.
  
 
Wytłumia sie w zasadzie boczek, albo można przykleic gabke do wewnętrznej części drzwi. Ani u mnie ani u KeyJeya nie były wutłumiane zewnętrzne części blach drzwi (czyli te schowane za szybą patrząc od kabiny). U mnie wyklejony sa drzwi tak że nie można się dostać do mechanizmu szyby ani zamka centralnego. Tej zewnętrznej blachy nie wytłumiali gdyż podobno nie ma potrzeby..

A o spinkach pisząc miałem na myśli plastikowe zatrzaski, tych metalowych chyba nie można dokupic poza tym one są montowane fabrycznie więc trudno było by je wymienić..
  
 
Co mi bylo potrzebne...

Gabka o grubosc 2mm - ja kupilem rulon i malo zostalo
Spinki - czarne - na przednie drzwi 10 szt
Tasma dwustronna. Ja uzylem takiej cienkiej (tansza) ale polecam taka piankowa.

Zdjecie boczkow opisane wiec napisze co zrobilem w przednich drzwiach.

Po zdjeciu boczkow wycialem dwa kawalki gabki. Niestety profil jest taki ze trzeba skladac z dwoch czesci.
Poodginalem wszystkie zaczepy tapicerki i zalozylem gabke. Potem je dogialem nad gobka mocujac ja do boczka. Nastepnie odkrecilem wszystkie srubki i przez gabke wkrecilem je spowrotem.
Na drzwiach byla folia wiec do niej co jakies 10cm przykleilem pasek (0,5cm / 5cm) tasmy dwustronnej i do niej dokleilem gabke.
Potem zlozylem drzwi.

Te metalowe mocowania spinek co sa w boczkach przykleilem "dla zasady" na poxipol.

U mnie w drzwiach byly dwa rodzaje spinek. Czarne - cholery nie chcialy wyjsc wiec je popsulem i kupilem nowe oraz zolte - te wychodza bezproblemowo.

Cala operacja trwala okolo 2godz.

A ha... proponowal bym kupic cos do mycia zanim sie poprzykleja tasme do drzw.. moze byc tlusto i sie odlepi..

W dalszej czesci opisze jak wytlumic tyl - ale to po konsultacji z Mackiem